Цени и версии
Ценовата листа на вносителя е от септември 2026 г. и съдържа две моделни години. Новите коли са C10 MY27, а наличните вече електрически C10 MY26 са със същата листа, но с по-стара спецификация. Всички цени са с ДДС и транспорт до дилърството, но без продуктова такса. Листата е препоръчителна и не е оферта. Хибридните REEV не са в този каталог.

C10 EV PRO Life 165 kW 69,9 kWh: 38 990 €, промоционална цена 35 490 €. Входът в гамата: 224 к.с., 360 Нм, 430 км по WLTP, DC зареждане до 120 kW и 18-инчови джанти. Промоционалната цена е с бележка „с вкл. ДДС“ и срок в листата не е посочен.
C10 EV PRO Design 165 kW 69,9 kWh: 40 490 €, промоционална цена 37 490 €. Техниката е същата като при Life. Доплащането е 1 500 € по обявената цена и 2 000 € по промоционалната, а то купува оборудване: 20-инчови джанти, подгряване и вентилация на предните седалки, волан с подгряване, електрически заден капак, амбиентно осветление, затъмнени задни стъкла, лумбална опора и огледало с автоматично затъмняване.
C10 EV PROMAX Design 220 kW 81,9 kWh: 44 420 €. Тук се сменя техниката: батерия от 81,9 kWh, мотор от 220 kW (299 к.с.), 510 км по WLTP, DC до 180 kW и 22 минути за 30–80 %. За тази версия листата не дава промоционална цена. Спрямо PRO Design разликата е 3 930 € по обявената цена, а ако сравнявате с промоционалните 37 490 € — 6 930 €. ProMax се предлага само като Design.
C10 EV PROMAX AWD Design 420 kW 81,9 kWh: 46 980 €. Два мотора, задвижване на всички колела, 571 к.с., 655 Нм и 0–100 км/ч за 5 секунди. Доплащането спрямо ProMax е 2 560 €, а пробегът пада до 460 км по WLTP заради по-високия разход от 20,9 kWh/100 км.
Цветове. Glazed Green е без доплащане. Canopy Grey, Black, Pearly White (в картинките на листата — „Light White“) и Tundra Grey са с +510 €. Интериорът е Black или Camel Brown.
Наличните коли MY26. Листата посочва и вече налични електрически C10 от по-старата моделна година: EV Life 160 kW 69,9 kWh — 38 341,78 € (промоционална 34 990 €); EV Design 160 kW 69,9 kWh — 39 875,65 € (промоционална 36 990 €); EV Design 220 kW 81,9 kWh Long Range — 41 920 € (без промоционална цена); EV Design 440 kW 81,9 kWh AWD — 44 480 € (без промоционална цена). Спецификацията е по-стара: базовата е със 160 kW и 320 Нм, DC до 84 kW (30 мин за 30–80 %), 425 км по WLTP и багажник 475 л, а AWD е със 440 kW и 720 Нм. Моделната година се проверява в документите при дилъра.
Страницата на вносителя още показва цени от 34 990 € и 44 480 €: те съвпадат с MY26, а не с листата на MY27. Вносител е Ес Еф Ей Аутомотив (SFA Automotive).
Екстериор
C10 е SUV с дължина 4739 мм, ширина 1900 мм и височина 1680 мм, с междуосие 2825 мм и просвет 180 мм. Надвесите са 947 мм отпред и 967 мм отзад (брошура).

Вносителят описва дизайна като аеродинамичен: балансиран преден дизайн с автоматични LED фарове, три динамични линии по страната, заден спойлер и скрита задна чистачка, скрити дръжки на вратите и активна решетка (само при изцяло електрическите версии). Джантите са 18-инчови при PRO Life и 20-инчови при всички версии на Design и ProMax, с гуми съответно 235/55 R18 и 245/45 R20. Design добавя LED предна светлинна лента и задна светлина със светлинна анимация, а задните стъкла са затъмнени. Покривните релси са в стандартното оборудване на Life.
Цветовете са пет: Glazed Green (без доплащане) и четири металика за 510 € допълнително. Интериорът е Black или Camel Brown; Electrifying намира черния за скучен, а кафявият не му допада.

Интериор и технологии
Купето е изчистено и върти около екрана. В центъра е плаващ 14,6-инчов дисплей с резолюция 2,5K, пред водача е 10,25-инчово цифрово табло, а физическите бутони са малко. Има 12 високоговорителя, безжично зарядно за телефона, двойна поставка за чаши, централна конзола с отделение и две USB-C и две USB-A гнезда плюс 12 V извод. В MY27 са стандартни безжичните Apple CarPlay и Android Auto, онлайн навигацията, DAB+FM и OTA актуализациите. Гласовото управление в листата е на английски, френски, немски, италиански, испански, бразилски португалски и арабски. Български не е посочен.

Важно за четенето на тестовете. Electrifying, Auto Express и carwow пишат, че нямат Apple CarPlay и Android Auto. Това е за по-старата версия във Великобритания; What Car? пише, че 2026 моделите ги получават стандартно, а по-старите — по въздуха. Затова критиките към смартфон връзката не важат за листата на MY27, но качеството на софтуера си остава за проверка при дилъра.
Материали. Auto Express определя изработката като впечатляваща, What Car? отбелязва меки материали на нивото на очите и гумирана облицовка на вратите, а Electrifying описва „гумено“ усещане на някои пластмаси. Тапицерията е синтетична кожа още от Life, а Design я заменя със синтетична кожа на силиконова основа и добавя подгряване и вентилация на седалките, подгряван волан и амбиентно осветление с 64 цвята.

Пространство отпред. Седалката на водача е с електрическо регулиране в 6 посоки, памет и функция „посрещане“, а пасажерската е в 4 посоки. В Design водачът получава и лумбална опора в 4 посоки. Carwow изброява липсата на лумбална опора като минус за британската версия, а automobile.at хвали страничната опора, но отбелязва, че пасажерската седалка не се регулира по височина.
Пространство отзад. Тук тестовете са единодушни. Electrifying говори за „лимузинено“ пространство за краката, а carwow — за „огромно“ място отзад. Automobile.at измерва около 10 см над главата за пътници с ръст 176 см. Подът е плосък, има заден подлакътник, а облегалките се регулират ръчно в две положения.
Екранът и управлението. What Car? го определя като остър и бърз, но с разсейващи подменюта, Auto Express — като много отзивчив, но иска физически бутони за климата, а carwow го намира за дразнещ заради малките бутони. Electrifying отбелязва и „необичайно бавния“ електрически заден капак.
Практичност и багажник
Багажникът е 500 л при всички версии на MY27 по листата. Това е повече от 435 л, които посочват Electrifying, What Car? и Auto Express за по-старата британска версия, и повече от 475 л, които листата дава за всички електрически C10 MY26. Изданията критикуват обема спрямо конкурентите, но техните числа важат за по-стария багажник. Седалките са сгъваеми 40/60. Данни за обем при сгънати седалки за MY27 няма в листата; брошурата дава 1410 л, но за по-малкия багажник, затова числото не се ползва.

Предният багажник е 32 л (брошура) и е стандартен при изцяло електрическите версии. Според вносителя е за зарядни кабели и адаптери, а What Car? пише, че частично компенсира по-малкия заден багажник. Automobile.at отбелязва, че в тестовата им кола той още не е бил инсталиран. При Design капакът е електрически; в списъка на Life електрическо отваряне няма.
Места и удобство. Броят на местата не е изписан в листата. Стандартни са ISOFIX, колани с обтегачи, напомняне за колани, заден подлакътник, вентилационни отвори и отделни светлини за четене отпред и отзад. What Car? брои 19 места за дребни вещи, включително дълбока ниша в конзолата.
Теглене. Данни за теглителна маса няма в листата на вносителя. Auto Express пише за Великобритания, че колата няма възможност за теглене, затова питайте дилъра в писмен вид, ако ви трябва теглич.
V2L е стандартна, но мощността ѝ не е посочена в официалните източници. Покривни релси има в стандартното оборудване, а допустимото натоварване на покрива не е в листата.
Пробег и зареждане
Официалният пробег по WLTP е 430 км за 69,9 kWh (разход 18,3 kWh/100 км), 510 км за ProMax с 81,9 kWh (18,0 kWh/100 км) и 460 км за AWD (20,9 kWh/100 км).

Какво казват тестовете. Всички британски измервания са на по-старата версия със 160 kW и 69,9 kWh. Electrifying съобщава за около 4 мили на kWh (около 15,5 kWh/100 км) при идеални 20 °C и за около 3,2 мили на kWh (около 19,4 kWh/100 км) при 9 °C, което е около 224 мили, или около 360 км. Carwow пише, че в реалното каране е получил около 200 мили (около 320 км) при официални 263 мили. И двете са под официалните цифри, но се отнасят за по-старата версия; за 81,9 kWh и за AWD тези издания измервания не са публикували. Преизчислението от мили е приблизително.
Зареждане (листата за MY27). Променлив ток (AC) до 11 kW при всички версии. Постоянен ток (DC): до 120 kW при версиите с 69,9 kWh (30–80 % за 24 минути) и до 180 kW при ProMax и AWD (30–80 % за 22 минути). Британските рецензенти пишат за 84 kW и около 30 минути за 30–80 % при по-старата версия и наричат зареждането бавно. Данните за България са по-добри, но в прочетените тестове няма измерване на 120 и 180 kW.
Сметка. 30–80 % е 50 % от батерията: около 35 kWh при 69,9 и около 41 kWh при 81,9 kWh. По официалния разход това е около 191 км за PRO и около 228 км за ProMax от една спирка. Тези числа са наша сметка по листата, не измерване.
Вкъщи. На стенен зарядник 11 kW пълното зареждане е около 6,4 часа за 69,9 kWh и около 7,4 часа за 81,9 kWh по сметката батерия ÷ мощност, без загубите. На контакт до 3 kW пълното зареждане на 69,9 kWh е около 23 часа (сметка), затова е нужен wallbox.
Студът. Термопомпата е стандартна, а приложението подгрява батерията по график. Все пак при 9 °C разходът при Electrifying е осезаемо по-висок, тоест зимата ще намали пробега.
На пътя
Всички версии са със задно задвижване, освен AWD. PRO е с 165 kW (224 к.с.) и 360 Нм, 0–100 км/ч за 7,5 секунди и до 180 км/ч. ProMax е с 220 kW (299 к.с.), 6,8 секунди и 190 км/ч. AWD е с два мотора, 420 kW (571 к.с.), 655 Нм, 5 секунди и 190 км/ч. Окачването е Макферсън отпред и многораменно отзад, спирачките са дискови. Има три режима на кормилното управление (Comfort, Standard, Sport), режим с един педал и тристепенна регенеративна спирачна система по брошурата.

Тестовете описват характера като комфортен, а не динамичен. Electrifying пише, че колата е предимно много спокойна и тиха, когато асистентите са изключени, но усеща тежка по големи дупки. Auto Express е по-критичен: пише за наклон в завоите, пикиране при спиране, волан без усещане и „пружиниращи“ спирачки. What Car? вижда окачването като гладко по малки неравности и затруднено по дупки, а управлението като средно, с лек волан и спирачки, които хващат рязко. Спортният режим, според carwow, се включва с няколко докосвания на екрана.
Шумът. Мненията се разделят. What Car? открива малко шум от вятър и пътя и описва кабината като тиха. Carwow я определя като „тиха и спокойна“ на магистрала. Auto Express обаче пише за вибрации, постоянно жужене на мотора и забележим шум от пътя и вятъра.
Асистентите. Тук тестовете имат най-много забележки. Electrifying ги нарича „крайно натрапчиви“, а Auto Express — „влудяващи“: лентовият асистент за аварийно задържане постоянно „мъмри“, адаптивният круиз е „резък“, а следенето на водача е прекалено чувствително. Carwow определя системите като в „ужасно състояние“, пише за непрекъснато дърпане на волана и за система, която реагира на пеене като на прозявка, и че асистентът за аварийна лента не може да се изключи в движение. What Car? ги определя като „досадно чувствителни“ и изисква ровене в менюто. Auto Express добавя, че Leapmotor признава проблема. Дали OTA актуализация го е решила за българските коли, не е потвърдено, затова проверете на тест драйв как се изключват функциите.
Версиите ProMax и AWD в прочетените тестове не фигурират, затова за тяхното поведение нямаме потвърдено мнение.
Безопасност
Euro NCAP дава на C10 5 звезди през 2024 г. Резултатите са: възрастни пътници 89 %, деца 85 %, пешеходци и уязвими участници 77 %, асистенти 76 %. Какво означава това. Тестван е C10 Style, електрически, с ляво воланово управление, по протокола от 2024 г. с четирите стари категории. Това не са българските MY27 комплектации и не са новите категории на протокола за 2026 г., затова процентите не се сравняват директно с по-новите оценки. Не е уточнено дали резултатът важи за версиите с 81,9 kWh и AWD. Пасивна безопасност. Седем въздушни възглавници (предни, странични, завеси и централна), ISOFIX, колани с обтегачи, eCall, EDR и система за спиране след сблъсък (MCB). Асистенти. Листата на MY27 изброява LEAP Pilot с 22 функции: адаптивен круиз, центриране в лентата, автоматична смяна на лентата, асистент в задръстване, автоматично спиране, следене на сляпата зона, предупреждение за отворена врата, напречен трафик отпред и отзад с автоматично спиране, асистент за ограничение на скоростта, следене на концентрацията на водача и „ръце на волана“. Най-много забележки от тестовете има към тези за лентата (LKA, ELK, LDW).

Гаранция и сервиз в България
Автомобилът има 5 години или 150 000 км гаранция: първите 4 години или 100 000 км са заводска гаранция, а следващата една година и общ пробег до 150 000 км са по условията на Real Garant, активни от деня след изтичане на заводската гаранция. На батерията гаранцията е 8 години или 160 000 км.

Real Garant е различно условие от заводското, затова искайте писмените условия за петата година. Листата не казва колко често са сервизните прегледи.
Вносител е Ес Еф Ей Аутомотив (SFA Automotive). Дилърите и тест драйв са на страницата на модела: https://www.leapmotor.net/bg/C10showroom. Сервизната страница на вносителя говори за мрежа на Leapmotor и Stellantis, Stellantis Academy обучение на техниците, оторизиран ремонт на тяговата батерия, части през мрежата на Stellantis и заместващ автомобил от Lion Rent-a-car с над 20 % отстъпка за клиентите на сервиза в София, Варна и Бургас.
Цените в листата са препоръчителни и не включват продуктова такса, а техническите данни може да се различават според конфигурацията.





















